Hírek, új információk:

2010.05.03-n az alábbi hírekkel szolgálhatunk:

MEGNYÍLT A WEBÁRUHÁZUNK!!
Itt találjátok: www.mosodio.bolthely.hu. Most a mosódiókra nyitási kedvezményt adunk azok számára, akik itt vásárolnak!

2010.04.23-n az alábbi hírekkel szolgálhatunk:

1.) A gyártó tovább fejlesztette a SAMU folyékony mosódió család egyes tagjait és Ayuclean néven, új friss illatokkal (narancs- kamilla, levendula és tearózsa) hozta forgalomba a folyékony mosódiókat. A fehérítős változat jázmin illatú. A SAMU családból megmaradt az illatmentes terméke, illetve a fehérítős termékek (illatmentes és levendula illatban). Az új termékek leírásait a Termék leírás oldalon megtaláljátok.

2. Fevettük a terméklistába az AlmaWin üveg- és ablaktiszítószerét. Nagyon jó hatással, hatékonyan, egyenletesen, szépen és fényesen lehet vele ablaküveget, üvegasztalt, sőt szévédőt is tisztítani vele. Az ára is nagyon barátságos: 997 Ft.

3.) Továbbra is várjuk a véleményeiteket a Ti mondtátok oldalthoz. Ezen az oldalon olvashatjátok azokat a véleményeket, amiket hozzánk eljuttattatok. Minden nemű hozzászólást, észrevételt, felhasználási javaslatot, tapasztalatot szívesen fogadunk és ezeket közzé is tesszük. Mindezt azért, hogy minél szélesebb tudásbázist tudjunk kialakítani, remélve, hogy ez is segít benneteket a felhasználásban. Ezért kérünk benneteket, hogy a tapasztalataitokat, észrevételeiteket írjátok meg nekünk a balint.kata@t-online.hu címre. Köszönjük!
A blog használata

Mint minden blog, ez is a legfrissebben írt bejegyzést tartalmazza az archivum tetején. Ha először tévedsz ide, akkor célszerű az archivum alján lévő bejegyzéssel kezdeni az olvasást: ha rákattintasz a hónapok mellett lévő kis háromszögre, akkor felfedi, hogy abban a hónapban miről írtunk. Ha konkrét témában akarsz olvasni, akkor kattints a Témakörökben lévő szavak valamelyikére. Ha termékek leírásai, felhasználhatóságuk, használati tanácsok érdekelnek kattints a Termék leírások oldalra. A termékek aktuális bruttó árait az Árlistára kattintva találod. Az így feljövő dokumentumot olvasni, lementeni, illetve nyomtatni tudod. Mások véleményét, tapasztalatait a Ti mondtátok oldalon olvashatod. Ha érdekel a mosás kémiai folyamata, vagy a hagyományos mosószerek összetétele, esetleg többet szeretnél tudni a korábban írtakban szereplő kifejezésekről, keresd fel az Egy kis tudomány című oldalt.

Kérlek, mondj véleményt a honlapról! Szavazatod a honlap hasznosságáról fontos visszajelzés számunkra! Köszönjük!

Kellemes olvasást!

2010. február 13., szombat

Tudnivalók mosódióról: alapinformációk, használati előnyök.

A mosódió a szappanfafélék családjába tartozó fajok termései, melyek közül a leggyakrabban a Sapindus mucorossi termését (mosódió) vagy terméshéját (mosódióhéj) szokták használni mosásra. Ezek a trópusi és szubtrópusi növények (élőhelye: India, Indonézia, Pakisztán, stb.) a bennük található különleges anyagnak, a saponinnak köszönhetik nevüket. A saponin vízzel érintkezve enyhén habzani kezd, és úgy hat, mint a szappan. Ez a jelentős mosóerővel rendelkező anyag rendkívül nagy koncentrációban (14%) és kiváló minőségben található meg a szappanfa kb. 2,5-3 cm átmérőjű termésének héjában (mi ezt tesszük a mosandó ruhák közé és nem a teljes diót. Maga termés nem tartalmaz saponint csak a héja.)

A saponin zsíroldó hatásának köszönhetően eltávolítja a szennyeződést a textíliából, anélkül, hogy a színek veszítenének élénkségükből, vagy hogy kárt tenne az anyag szerkezetében.

A mosódió nem tartalmaz agresszív foszfátokat és tensideket, vagyis olyan anyagokat, melyek szennyezik környezetünket, és melyek az allergiásoknál és különféle bőrbetegségekben szenvedőknél bőrirritációt okozhatnak.

Mik a használatának előnyei:

- Mivel teljesen természetes, ezért nem tartalmaz semmiféle vegyi anyagot. Így használatával drasztikusan tudod csökkenteni a környezetbe történő vegyszer kibocsátásodat. Mivel nem tartalmaz foszfátokat, mesterséges tenzideket, egyéb adalék anyagokat, így nem is szennyezi a környezetet. Használatával te is könnyen válhatsz környezettudatossá.
- Szemben a hagyományos mosószerekkel, a mosódió nem okoz allergiás reakciókat. A hagyományos mosószerek vegyszer tartalma sokaknál okoz(hat) allergiát, bőrirritációt, érzékenységet. Mivel mosódió nem tartalmaz ilyen anyagokat, így abszolút hypoallergén.
- Lényegesen olcsóbb, mint a hagyományos mosószerek, így nem csak a környezetet, de a pénztárcádat is kíméli. Az „intelligens mosóporok ” tisztaságát produkálja egy „hagyományos mosópor” árának töredékéért, hiszen egy adag (4-8 fél héj) mosódiót 3-4 alkalommal újra felhasználhatsz (ha alacsony hőfokon mosol, többször , ha magasabbon, kevesebbszer). Gazdaságos és kis helyet foglal: tapasztalatom szerint, heti 3 gépnyi mosással 500 g mosódió 6 hónapig elég! Te mennyit költesz mosószerre fél év alatt?


Kiknek ajánlott a mosódió használata?

- Azoknak, akik úgy gondolják, hogy lehet anélkül is tiszta ruhába járni, hogy több mázsa vegyszerrel terheljük környezetünket, elsősorban folyóvizeinket.
- Azon (kis)gyermekes családoknak, akiknek fontos, hogy a.) jó példával járjon elő és időben elkezdje gyermeke környezettudatos nevelését, b.) a gyermekei allergia kitettségét csökkentsék.
- Akik nem ellenségei saját pénztárcájuknak, mivel a mosódióval történő mosás fajlagos költsége kisebb, mint a nagyhírű, márkás, agyon reklámozott mosószereké.
- Mindenki másnak.

FONTOS, hogy tudd:

A mosódió nem csodaszer! Nem mos ki minden foltot és szennyeződést segítség nélkül (de a hagyományos, vegyszeres mosószerek sem...), viszont az általános szennyeződésekkel (sár-, ketchup-, enyhébb zsírfoltok) igenis megbirkózik, és eltünteti a szagokat (pl. izzadság) is!

Ugyanakkor tudnod kell, hogy a nagyon piszkos talpú fehér kis pamutharisnyákat mosás előtt ezentúl is át kell dörgölnöd, mondjuk epeszappannal, vagy fehérítő sóval, és a komolyabb foltokhoz (rozsda, vér, fű, olaj, stb.) is használnod kell folttisztító szereket (marhaepeenzimet, narancsolajat vagy mosószódát).

Kérlek tehát, ne várj csodát ettől a kicsi diótól, tekints rá úgy, mint egy jó és olcsó lehetőségre, amivel jócskán csökkentheted a családod méregterhelését.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése